maanantai, 12 elokuu 2019 09:08

Juuso Ketola Hermekseen

Puolustaja Juuso Ketola siirtyy Porin Ässistä lainalle Hermekseen.

Juuso Ketola, 19, siirtyy Porin Ässistä vahvistamaan Hermeksen puolustusta toistaiseksi voimassa olevalla lainasopimuksella. Puolustaja on kokkolalaisille entuudestaan tuttu, sillä viime kaudella Ketola pelasi lainalla Hermeksen paidassa viisi ottelua.

- Ketola on tuttu pelaaja viime kaudelta ja Ässät näki jatkumon viime kauden kehitystyölle. Ketola on ryhmäämme sopiva pelaaja, joka täyttää kriteerit niin pelitaitojensa kuin myös muidenkin arvojen suhteen. Rightin kätisyys ja perusporilainen kamppailuvalmius ovat myös hyviä työkaluja valmennukselle, kommentoi Hermeksen urheilutoimenjohtaja Pasi Tuukkanen seuran tiedotteessa.

Seuran tiedotteen Ketolan lainasopimuksesta löydät TÄSTÄ.

Uusimmat uutiset

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next